На полонині Руна триває будівництво вітропарку з порушенням вимог законодавства про оцінку впливу на довкілля.
Важка будівельна техніка нищить гору, прокладаються технологічні дороги, бетонуються фундаменти під вітроустановки. І триває бездіяльність органів державної влади, які б мали не допускати порушення природоохоронного законодавства.
Лише вчора, аж через 3,5 тижня після нашої скарги, ми нарешті отримали відповідь Державної екологічної інспекції у Закарпатській області.
Вони звернулися до центрального апарату Держекоінспекції, аби ті, в свою чергу, звернулися до Міндовкілля для отримання дозволу на позапланову перевірку. Так, таке законодавство — на час воєнного стану перевірки можливі лише через таку складну процедуру погоджень.
Але хіба для того, щоб відкрити реєстр з оцінки впливу на довкілля та реєстр дозвільних документів на будівельні роботи в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва — і перевірити відсутність документів, які вимагаються законом, потрібно цілих три тижні?
Зараз рішення вже за керівництвом Держекоінспекції та керівництвом Міндовкілля.
Ми закликаємо їх не зволікати і погодити проведення перевірки в якнайшвидші терміни.
Між іншим, план Ukraine Facility, по якому ЄС надає фінансову допомогу Україні, чітко вимагає дотримання принципу «не завдавати суттєвої шкоди» (DNSH) під час будівництва енергетичних об’єктів. Який чітко передбачає потребу проходження процедур екологічних оцінок. Тому продовження ігнорування проблеми будівництва ВЕС на полонині Руна не тільки завдає шкоди природі, але й порушує міжнародні зобов’язання нашої держави.