Бузький Гард знову врятовано: Міністерство відмовило у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля
Міндовкілля вчергове надало відмову у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля щодо підвищення рівня Олександрівського водосховища.
З кінця 2017 року в Україні запроваджена процедура оцінки впливу на довкілля (ОВД), яка вже давно діє в багатьох державах світу. ОВД − це чудова можливість для громадськості, адже процедура дозволяє врахувати інтереси зацікавлених сторін ще до того, як розпочалося будівництво електростанції, рубка лісу або десятки інших видів діяльності.
Експерти нашої організації протягом 2018-2019 років взяли участь у більш ніж шістдесяти процедурах ОВД щодо різноманітних видів діяльності − від рубок лісу до побудови електростанцій та видобутку корисних копалин. Надання експертних коментарів та зауважень сприяло забороні чи накладанню обмежень щодо багатьох господарських проектів, потенційно шкідливих для довкілля. Так лише в галузі лісового господарства внаслідок ОВД були обмежені чи заборонені рубки в найцінніших лісах 15 лісогосподарських підприємств.
Один з варіантів завершення процедури ОВД − це надання органами влади певних обмежень на проведення подальшої господарської діяльності. Саме тому ми не тільки беремо участь у процедурі ОВД, а й контролюємо виконання умов, обов’язкових після проведення процедури.
Ефективна робота ОВД неможлива без активної участі громадськості та, передусім, науково-професійної спільноти. Саме тому у фокусі нашої роботи консультації та заходи, спрямовані на залучення зацікавлених сторін до участі в ОВД.
Якісна робота ОВД буде можливою за наявності якісних підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють процедуру, а також за умови широкого залучення зацікавлених сторін. Саме ці два напрями і є пріоритетними в нашій подальшій роботі.
Міндовкілля вчергове надало відмову у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля щодо підвищення рівня Олександрівського водосховища.
На полонині Руна триває будівництво вітропарку з порушенням вимог законодавства про оцінку впливу на довкілля.
Аналіз Звіту з ОВД щодо добудови Ташлицької ГАЕС вказує на низку критичних проблем, які охоплюють як фундаментальні питання енергетичної доцільності проєкту, так і численні порушення екологічного, технічного та правового характеру.
Розробка родовища без схвального висновку ОВД є вкрай серйозним порушенням закону.
Нам вдалося повністю чи частково захистити значно більше половини природних територій, до захисту яких ми ставали.
Новини сумні. Міндовкілля дало позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля Поташнянському родовищу.
На вебінарі ви дізнаєтесь про процедури, які передують ОВД щодо рубок лісу, будівництва ВЕС та ГЕС, розчистки річок, видобутку корисних копалин.
Вкотре закликаємо Міндовкілля та обласні військові адміністрації при розгляді звітів ОВД звертати увагу на їхню сутність.
Міндовкілля почало відмовляти у дозволах на видобуток торфу, бурштину та піску на меліорованих болотах.
Ми вже писали про плани знищити 66.8 га лісу на Київщині в межах Тетерівській філії ДП “Ліси України” під видобуток піску. І пару тижнів тому, ТОВ «Укр Капітал Ресурс» оприлюднило звіт з оцінки впливу на довкілля. Цілком очікувано, автори звіту ТЗОВ “Еко Центр Проект” в особі Володимира Костирка, ТОВ “Форест Експерт” в особі керівника Миколи…